Fenntarthatósági témahét 2019

Az idei tanévben is megrendezésre került a Fenntarthatósági témahét. A program során a 9.évfolyam diákjai néhány tanórán mini előadásokat tartottak egymásnak különböző témákban. Szó volt többek között nemzeti parkokról, tudatos vásárlásról, a víz védelméről, megújuló energiaforrásokról, újrahasznosításról. Az előadások anyagáról plakátok készültek, amik az iskola aulájában kiállításra kerültek. A 9. és 10. évfolyam számára vetélkedőt szerveztünk, ahol játékos feladatokban mérhették össze tudásukat diákjaink. Ökoiskolaként az idei évben a 10.C osztály egy kis veteményeskertet is készített. A gondos ápolás során reményeink szerint év végén meg is kóstolhatják a termést. Az egészséges táplálkozást hirdetve egy egészségpontot is létrehoztak diákjaink. Különféle zöldségeket és gyümölcsöket tálaltak, és kínáltak fel az ebédszünetekben. A Fenntarthatósági témahetet a művészet oldaláról is megkörnyékeztük. Fotópályázatot hirdettünk két témakörben, amire szép számmal érkeztek be alkotások. Végezetük külső programokkal is színesítettük a témahetünket. Víztározóba, szennyvíztisztítóba, komposztüzembe látogathattak el diákjaink. A MÁV Zrt. jóvoltából logisztikai osztályaink a Budafok Villamos Kocsiszínbe, illetve az ATÜI Kelenföldi Divízióba juthattak be, ahol a társaság működése és a fenntarthatóság kapcsolatát mutatták beszámukra.

Képek az eseményekről.