Szeptember 26-30.      BGSZC Pedagógiai Napok (workshop)
Szeptember 30-ig   Érettségiző osztályok tájékoztatása az érettségi rendjéről, a választható tantárgyakról
Október -február   Felvételi előkészítő 8. osztályosok részére - kezdés: október 19. szerda 15 óra
1. nyílt nap a 8. évfolyamos tanulók számára, délután szülői tájékoztató
Október 6.
(csütörtök)
  Megemlékezés az aradi vértanúk napjáról, történelmi séta a Fiumei úti Sírkertben
Október 15. (szombat)   Országos munkanap: október 31. ledolgozása, 1-3. óra megtartva (hétfői órarend), utána gólyanap a 9. és 10. évf.-nak
Október 19. (szerda) 15.00 Felvételi előkészítő foglalkozások indítása 8. osztályosok részére
Október 21. (péntek)   Megemlékezés október 23-áról
Október 25. (kedd)
Október 27. (csütörtök)
9.00
16.00
2 és 3. nyílt nap a 8. évfolyamos tanulók számára, délután szülői tájékoztató
November 2. - november 4.   Őszi szünet 2016. november 2-től 2016. november 4-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2016. október 28. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2016. november 7. (hétfő)
november 14. hétfő    1. negyedéves értékelés: Szaktanárok: "GY" és" F" beírása (az osztályfőnökök november 18-ig értesítik a szülőket)
november 21. hétfő  16.30
16-19 h
Iskolai szülői munkaközösségi megbeszélés
fogadóóra
november 14-18.   Esti képzés első negyedéves vizsgák
november 30. (csütörtök) 13.30 Diákparlament
December 15. (csütörtök) 17:00 Szalagavató (Pestszentimrei Sportkastély)
December 21. (csütörtök)   Diákönkormányzati Nap

December 22. - január 2.
  Téli szünet A téli szünet 2016. december 22-től 2017. január 2-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2016. december 21. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2017. január 3. (kedd)
Január eleje   Jelentkezés a SZÉTV és OSZTV versenyekre (kiírás szerint)
Január eleje (hétfő)   BGSZC - matematikai mérés (egységes témazáró) a 10. évfolyamon
Január 16-20.   Esti képzés második negyedéves  vizsgák - 14.E
Január 20.  (péntek)   Első félév utolsó tanítási napja    (január 27-ig a szülők értesítése a félévi tanulmányi eredményekről)
Január 20. (péntek)   A magyar kultúra napja
Január 21. (szombat) 10.00 Központi írásbeli felvételi vizsga a kilencedik évfolyamra jelentkezőknek
Január 23. (hétfő)   osztályozó értekezletek  - tanítás nélküli munkanap
Január 25-február 7.   osztályozó vizsgák
Január 26. (csütörtök) 14.00 Pótló központi írásbeli felvételi vizsga a kilencedik évfolyamra jelentkezőknek
Január 30-február 3.   Esti képzés második negyedéves  vizsgák - 13.C 13.D 13.E
Január utolsó hete   Sítábor
Február 6. (hétfő) 17.00 Szülői értekezlet a 9-13. évfolyamon, összevont szülői ért. (végzős évf.)
Február 13.. 13.30 Félévzáró tantestültei érekezlet -  40 perces órák, 10 perces szünetek
március 14.  (kedd)   Megemlékezés március 15-éről
Március 31-ig.   A közösségi szolgálat teljesítésének és dokumentálásának ellenőrzése (12.évf.)
Április 3. (hétfő) 15.00 Háromnegyedéves értékelés
Szaktanárok: "GY" és" F" beírása (az osztályfőnökök április 7-ig értesítik a szülőket)
Április 10-12.   Művészetek hete
Április 13. - április 18.   Tavaszi szünet A tavaszi szünet 2017. április 13-tól 2017. április 18-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2017. április 12. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2017. április 19. (szerda)
Január 9. és május 31. között    A tanulók fizikai állapotának és edzettségének országos vizsgálata
Április    Tanulói és szülői közös bográcsozás
Április 19-25.   Esti képzés harmadik negyedéves vizsgák - 13.C 13.D 13.E
Április 24-28   osztályozó vizsgák végzős évfolyamok
Április 24-28.   A fenntarthatóság-környezettudatosság témahete
Április 24-28.   Esti képzés negyedik negyedéves vizsgák - 14.E
Május 4. (csütörtök) 13.30 Utolsó tanítási nap a 12.- 14. évfolyamon  osztályozó konferencia a 12.-14. évfolyamon -  40 perces órák, 10 perces szünetek
Május 15. (hétfő) 8:00 emelt informatika
Május 17. (szerda) 8:00 Emelt szintű írásbeli érettségi vizsga, ágazati szakmai vizsgatárgyak
Május 18. (csütörtök) 8:00 középszintű informatika